www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Aranżacja wnętrz i ogrodów

Aranżacji kuchni lub jadalni

Jadalnia lub kuchnia stanowi w każdym domu szczególnie ważne pomieszczenie. To właśnie tutaj odbywa się większość rodzinnych uroczystości, oraz codziennych posiłków. Atmosfera towarzysząca wspólnemu spożywaniu posiłków, wpływa na pogłębianie rodzinnych relacji. Warto więc w sposób szczególny zadbać o nastrój panujący w danym miejscu. Od setek tysięcy lat znana jest moc płonącej świecy. Romantyczna kolacja we dwoje nie może odbyć się bez płonących świec.

Co prawda nie codziennie jadamy wystawne obiady oraz romantyczne kolacje, ale z pewnością ciekawa ozdobna świeczka, sprawi iż posiłek minie w jeszcze przyjemniejszej atmosferze. Oczywiście możemy swobodnie wybrać wzór świec z pośród wielu setek dostępnych na rynku. Warto jednak zastanowić się czy nie warto pokusić się o samodzielne wykonanie świeczek mających ozdobić nasz stół w kuchni czy jadalni? W okresie letnim, doskonale sprawdzi się żelowa świeca, imitująca szklankę wypełnioną mrożoną herbatą z cytryną. Z pewnością wzbudzi ona zachwyt w większości naszych gości. Do tego celu niezbędne nam będzie odrobina żelowej parafiny, kilka suszonych plasterków cytryny, knot oraz wysoka szklanka.

W pierwszej kolejności wykonujemy żelowe kostki lodowe. Do tego celu należy rozgrzać woreczek z żelem. Następnie przelewamy go do pojemnika do kostek lodu. Kiedy żel zastygnie wyjmujemy kostki. W szklance umieszczamy plasterki cytryny, kostki imitujące lód oraz knot. Całość zalewamy żelem i wówczas otrzymujemy nowoczesne świece.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *