www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Aranżacja wnętrz i ogrodów

Ascetyczna łazienka

Gdy nie lubisz przesytu, zbędnych ozdóbek, a cenisz sobie prostotę i surowy styl, możesz pokusić się o łazienkę minimalistyczną. Jej urządzenie może jednak nie być tak proste jak się wydaje.

Łazienka ascetyczna musi być jak najbardziej funkcjonalna, a przy tym mieć bardzo mało detali, być pozbawiona ozdób i dodatków. Warto wybrać surowe kolory – biele, szarości. Osobom z zewnątrz może wydawać się ona pusta i zimna. Dla ciebie będzie jednak miejscem odpoczynku i porządku. Z pewnością znajdziesz w niej duchowy spokój. Materiały po jakie możesz sięgnąć to kamień, cegła, stal, drewno (lecz ono może się okazać za ciepłe). Urządzenia muszą być proste, jednokolorowe, surowe w formie. Niedopuszczalna jest czerwona umywalka czy asymetryczna, owalna wanna. Wszystko ma być twarde, zimne, proste. Wszystkie akcesoria, sprzęty powinny być schowane. Na wierzchu nie mogą stać koszyczki z bibelotami czy buteleczki perfum. Szczególną uwagę przywiąż do wieszaków, kubków, mydelniczek. Wybierz je wszystkie w tym samym, prostym stylu. Mogą być białe lub stalowe, koniecznie bez ozdób.

Meble w pomieszczeniu ascetycznym powinny być jak najprostsze, wykończone kamieniem, metalem lub w zimnych kolorach. Dobrym uzupełnieniem wnętrza będą lustra o ostrych krawędzi, bez ramy. Jeśli masz okno, nie wieszaj w nich firanek. Zapomnijmy o ozdobnych płytkach – wybierzmy te białe, szare lub imitujące beton, metal, cegłę. Oczywiście niedozwolone są dekory. Postaw także na płytki gładkie, bez faktur, fal czy łagodnych krawędzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *