www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Ogólne

Co z tym bezpieczeństwem?

Zawody związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem narodowym cieszą się sporym zainteresowaniem. Nie brakuje chętnych do pracy w policji, wojsku, straży pożarnej, straży miejskiej, ale również w administracji rządowej i samorządowej oraz podmiotach gospodarczych. Wydziały Bezpieczeństwa, Wydziały Zarządzania Kryzysowego, agencje ochrony osób i mienia oraz agencje detektywistyczne potrzebują fachowców w dziedzinie bezpieczeństwa. Dlatego studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na Wydziale Nauk Stosowanych Społecznej Akademii Nauk w Krakowie to naprawdę świetny pomysł i szansa na dobrą pracę.

Oferta dydaktyczna
Kierunek Bezpieczeństwo Narodowe Kraków to idealne połączenie wiedzy teoretycznej, praktycznych kompetencji oraz umiejętności miękkich, które wymagane są od absolwentów tego typu studiów. Nasi wykładowy to zarówno doskonali teoretycy, jak pracownicy różnego rodzaju służb związanych z bezpieczeństwem. Studenci mogą liczyć również na ciekawe praktyki krajowe i zagraniczne, które wzbogacają ich doświadczenie i stają się atutem podczas przyszłych starań o pracę. W ramach studiów na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe można wybrać jedną z trzech specjalizacji: bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, zarządzanie kryzysowe i ratownictwo oraz bezpieczeństwo militarne i obrona narodowa, w zależności od swojego pomysłu na karierę zawodową.

Wybrane zajęcia praktyczne
Bezpieczeństwo Narodowe jest jednym z tych kierunków, którego program kształcenia musi obejmować współpracę z służbami mundurowymi. Trudno wyobrazić sobie kształcenie bez zajęć realizowanych w terenie oraz bez różnego rodzaju obozów szkoleniowych i zajęć praktycznych. Wiele z nich realizowanych jest w jednostkach policji, Państwowej Straży Pożarnej, Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Centrum Zarządzania Kryzysowego. Praktyki odbywają się także w instytucjach bezpieczeństwa państwa. Dzięki programowi Erasmus możliwe są wyjazdy studentów na praktyki zagraniczne w instytucjach bezpieczeństwa państw Unii Europejskiej. Bardzo aktywnie działa Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego, które organizuje pokazy sprzętu oraz wyposażenia służb mundurowych. W ramach studiów przeprowadzane jest także wyszkolenie strzeleckie oraz zajęcia informatyczne.

Źródło: https://krakow.san.edu.pl/oferta/studia-i-stopnia/bezpieczenstwo-narodowe/realizowane-przedmioty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *