www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Ogólne

Destylator do bimbru

Gorzelnictwo było Polsce popularne od wieków. Obecnie każdy może spróbować produkcji trunków na własną rękę w domu. Alkohol z własnej produkcji, to miły rarytas, na który jednak nie każdy może sobie pozwolić.

Otóż żeby cieszyć się trunkiem dobrej jakości, potrzebny będzie nam profesjonalny sprzęt, jak destylator. Rodzaj sprzętu tak naprawdę zależy od typu trunków, jakie chcemy otrzymywać.

Miedziana kolumna rektyfikacyjna
Jeśli interesuje nas wyłącznie czysty spirytus lub produkcja nalewek, do których potrzebujemy neutralnego produktu, który nie będzie maskował smaku użytych ziół i owoców swoją ostrością bądź jeśli preferujemy czystą wódkę, w której nie ma niepotrzebnych drożdżowych aromatów i ostrego, szczypiącego smaku, wówczas najlepiej zdecydować się na miedzianą kolumnę rektyfikacyjną. Dzięki niej otrzymamy produkt w ponad 96% bez naleciałości smakowo-zapachowych. Warto dodać, że im lepiej wyposażona kolumna, tym łatwiejszy, szybszy i prostszy proces na niej przeprowadzimy. Miedziana kolumna rektyfikacyjna jest bardzo uniwersalna, potrafią robić wiele rożnych destylatów- w tym smakowe, tak więc sprawdzą się również do produkcji whisky czy śliwowicy.

Profesjonalny sprzęt
Jeśli z kolei chcemy do tematu produkcji alkoholu podejść bardziej profesjonalnie i bezkompromisowo po to, aby raczyć się smakiem własnej whisky, bourbona, brandy, czy calvados, powinniśmy wybrać miedzianą kolumnę półkową. To właśnie tego rodzaju sprzętów używają gorzelnie rzemieślnicze na całym Świecie. Dzięki takiemu urządzeniu otrzymamy najwięcej tzw. „serca” – to jest najlepszego destylatu z minimalną ilością odpadu. Warto wspomnieć o wyjątkowym wyglądzie i przyjemności pracy na tym pięknym sprzęcie. Do kolumny półkowej możemy sukcesywnie dokładać wiele profesjonalnych akcesoriów, jak np. aromatyzer do ginu, przystawkę do mycia bez rozbierania, czy kulisty dysperser piany. Wszystkie tego rodzaju dodatki pozwalają stworzyć jedną z najlepszych maszynek na rynku, którą możemy postawić na dowolnym, wybranym przez siebie zbiorniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *