www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Ogólne

Jak zostać barmanem?

Większość z nas myśli, że odpowiedź na pytanie czym zajmują się barmani jest bardzo prosta. Uważamy, że ich praca sprowadza się do przygotowywania i podawania drinków klientom barów, pubów czy dyskotek i to wszystko. Owszem jest to ta bardziej widoczna część pracy barmanów, jednak w praktyce ich obowiązki są znacznie szersze, ponieważ to właśnie oni muszą zadbać o zaopatrzenie baru i prawidłowe przechowywanie poszczególnych produktów. Co jeszcze warto wiedzieć o pracy barmana?

Barmani odpowiadają też za zorganizowanie swojego miejsca pracy, czystość naczyń, w których przygotują drinki i napoje czy bardziej kreatywne rzeczy, jak opracowywanie składu drinków. Właśnie ten ostatni punkt jest szczególnie istotny w przypadku klubów regularnie zmieniających menu i kartę alkoholi i właśnie tutaj prawdziwy barman może wykazać się swoim mistrzostwem.

Gdzie się uczyć?
Przygotowanie napoju alkoholowego lub bezalkoholowego to prawdziwa sztuka. Doskonale wiedzą o tym profesjonalni barmani, którzy muszą znać nie tylko przepisy na podstawowe, najchętniej wybierane przez klientów drinki, lecz również tworzyć autorskie kompozycje. Jeśli chodzi o wykształcenie, to barman nie potrzebuje konkretnego. W tym wypadku znacznie ważniejsze jest doświadczenie, umiejętność komponowania ciekawych zestawień smakowych, jednak jakoś trzeba zacząć, prawda? Zacznijmy od tego, że pracę barmana wykonują najczęściej pasjonaci. Najlepsi są zaś ci, których nie widzą granic, jeśli chodzi o przygotowywanie smakowych zestawień. Osoby zamierzające zdobyć wykształcenie barmański powinny pomyśleć przede wszystkim o ukończeniu specjalistycznego kursu, którego można poszukać w sieci w pobliżu miejsca zamieszkania wpisując w przeglądarkę np. kursy barmańskie Wrocław.

Ścieżka kariery
Barmani posiadają wiele możliwości, jeżeli chodzi o rozwój. Mowa np. różnych konkursach barmańskich, podczas których uczestnicy rywalizują ze sobą o miano najlepszego. Ci, którzy zdobędą wyróżnienie, często zyskują możliwość zmiany miejsca zatrudnienia na bardziej prestiżowe i tym samym uzyskanie lepszego od dotychczasowego wynagrodzenia. Jeżeli pracujesz jako barman lub chcesz przekonać, co potrafią inni, powinieneś zajrzeć na stronę internetową Stowarzyszenia Polskich Barmanów, gdzie znajdziesz cenne informacje. Przydadzą się one szczególnie tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przygotowywaniem napojów i drinków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *