www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Budowa i remonty

Listwy czy cokolik

Zdobienie ścian i podłóg to zawsze pewien problem związany z licznymi wyborami, jakich musimy się podjąć. Nawet te najmniejsze dywagacje, np. czy lepsze będą listwy przypodłogowe czy cokoły, mogą spędzić niejednemu domownikowi sen z powiek. Jakie więc są różnice między tymi produktami łączącymi ścianę z podłogą i do czego najlepiej będą pasowały?

Zacznijmy może od omówienia listew przypodłogowych. Jest ich wiele rodzajów, ale najbardziej popularne są listwy PVC, które nie dość że są tanie, to jeszcze funkcjonalne i bardzo proste w montażu. Wykonane z tworzyw sztucznych posiadają dużą wytrzymałość na wodę i doskonale ukrywają wszelkie niedociągnięcia konstrukcyjne. Oczywiście listwy mogą być również drewniane, aluminiowe lub stalowe, a wybór materiału zależny jest od rodzaju pomieszczenia, jego charakteru oraz… głębokości portfela. Co więcej, idealnie nadają się do ukrywania dużych ilości kabli, bowiem znajduje się w nich bardzo wiele miejsca. To jest jeden z głównych argumentów, które wysuwają przeciwnicy cokołów.

Cokoliki  są spotykane w mieszkaniach dużo rzadziej, co nie znaczy, że prezentują się one źle. Są to prostokątne płytki, wykonane najczęściej z drewna lub MDF-u, które znakomicie komponują się z różnego rodzaju wykładzinami oraz wysokimi pomieszczeniami. Są one mocowane bezpośrednio do ścian, więc nie ma możliwości schować za nimi kabli. Cokoły są zazwyczaj droższe od standardowych listew, ale odpowiednio dobrane pod względem kolorów, mogą prezentować się jeszcze okazalej. Jednoznacznej odpowiedzi na to co lepsze nie ma i wszystko zależy od cech pomieszczenia oraz własnych preferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *