www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Aranżacja wnętrz i ogrodów

Meble kolonialne

Meble kolonialne nazywane również indyjskimi, pochodzą z Azji i Afryki. Wyrabiane są ręcznie co czyni je niezwykłymi i czasochłonnymi. Są bardzo wytrzymałe i odporne na wilgoć. Pasują do każdych wnętrz. Choć styl narodził się w XVIII wieku, Europa do dziś się nimi zachwyca. Meble kolonialne są solidne i będą cieszyć nasze oczy latami, to jednak by je nabyć musimy słono zapłacić. Ich cena jest sumą innych kosztów, takich jak transport czy oryginalne drewno. Tym oryginalnym drewnem są gatunki palisander, drzewo różne, lik, mahoń czy mango. Dostępne są również meble w różnych odcieniach od bieli, jasnego brązu po kolory czerni. Każdy mebel jest wyjątkowy bo niepowtarzalny, a dodatkowo ma specyficzny i przyjemny zapach. 

Prócz mebli kolonialnych na rynku spotkać możemy różne ozdoby indyjskie, które mogą być przedłużeniem stylu mebli na resztę mieszkania. Meble indyjskie są uznawane za bardzo stylowe i eleganckie. Rozmiary ich są tak różne, że niemal w każdym rozmiarze dostaniemy. Zaletą ich jest masywność i pokrycie woskiem, dzięki któremu mają niesamowity wygląd i są odporne na mniejsze uszkodzenia. Zakup mebli indyjskich nigdy nie będzie bezzwrotną inwestycją, ponieważ zapotrzebowanie na nie coraz bardziej rośnie. A my zawsze możemy je sprzedać do outletu i zakupić inne, gdy stare nas już nie cieszą. Najczęściej meble kolonialne są zakupowane do dużych przestrzeni wnętrz, dzięki czemu ich wygląd jest bardziej wyeksponowany. Choć pojedynczy mebel w mniejszej i niezatłoczonej powierzchni niekoniecznie będzie źle się prezentować.

Na rynku dostępne są również sklepy z używanymi meblami kolonialnymi. Również przez internet możemy je kupić. Znajdziemy tam duży wybór, rozsądne ceny a przy tym bardzo mało zniszczone meble. W takich sklepach zakupy zaczynają się od 300 złotych, więc warto się zastanowić czy nie warto poszukać czegoś wyjątkowego z czego będą mogły później korzystać pokolenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *