www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Ogólne

Nacięcie i drenaż ropnia

Ropnie to ograniczone zbiorniki ropy i martwych tkanek, które rozwijają się w skórze lub tkance podskórnej. Zazwyczaj powstają w wyniku działania bakterii np. gronkowca złocistego, paciorkowca ropotwórczego czy ziarnkowca beztlenowego. Leczenie chirurgiczne ropni polega na ich nacięciu i usunięciu zalegającej w nich wydzieliny. Niekiedy zabiegowi towarzyszy antybiotykoterapia.

Jakie korzyści wynikają z nacięcia i drenażu ropnia?
Zabieg chirurgiczny to jedyny sposób, aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia, w wyniku, którego może dojść nawet do powstania przetok. Dzięki nacięciu i drenażowi mogą ustąpić rozmaite dolegliwości towarzyszące ropniom np. ból, gorączka czy dreszcze. Zabieg chirurgiczny to o wiele skuteczniejsza metoda na pozbycie się ropni, niż sama antybiotykoterapia. Ropni z pewnością nie należy lekceważyć. Nieleczone mogą prowadzić do sepsy i stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. Warto, zatem wybrać usługi jednego ze sprawdzonych gabinetów chirurgicznych takich, jak www.usg-kielce.pl i szybko poradzić sobie z tym uciążliwym problemem.

Jakie są wskazania do chirurgicznego usuwania ropni?
Każdy ropień, którego wymiary przekraczają 5 mm kwalifikuje się do nacięcia i drenażu. Ropień musi także znajdować się w łatwo dostępnym, dla tego typu procedur miejscach. Do najczęściej usuwanych rodzajów ropni należą ropnie okołoodbytnicze, które powstają w drodze zakażenia gruczołów i krypt okołoodbytowych. Interwencja chirurgiczna jest wówczas wskazana ze względu na ryzyko powstawania przetok.

U kobiet, głównie karmiących występuje czasami ropień piersi. Niestety, leki oraz regularne opróżnianie piersi z pokarmu nie zawsze pomaga. Wizyta u chirurga staje się wówczas koniecznością, gdyż ropień jest w stanie przebić się przez skórę i przewody mleczne.

Niezwykle bolesny jest ropień zębowy, powstający w obrębie zęba i otaczających go tkanek. Każda próba gryzienia powoduje nieprzyjemny ból, a ząb może być rozchwiany. Dodatkowo pojawiają się takie objawy, jak gorączka i ogólne złe samopoczucie. Usunięciu ropnia może towarzyszyć usunięcie zęba, gdy zachodzi taka konieczność.

Źródło: https://zaufanekliniki.pl/naciecie-i-drenaz-ropnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *