www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Ogólne

Pierwsza wizyta na strzelnicy. Czego się spodziewać?

Huk przechodzi przez ciało, kości, żołądek, gdy kolejny zawodnik oddaje strzał. Niemożliwe, by się nie wzdrygnąć. Kolejny strzał, trochę dymu. Zawodowcy zachowują spokój, tutaj szkolą się policjanci, żołnierze, pracownicy ochrony, ale również wiele osób, które, na co dzień z bronią mają niewiele wspólnego. Ci, którzy po raz pierwszy odwiedzają strzelnicę, kurczą się nieco, gdy fala dźwiękowa dociera do nich. Można ich od razu rozpoznać. Na strzelnicy Cracow Shooting Academy jest ich coraz więcej. Za pomocą miejsc takich, jak strzelnica Kraków zapewnia swoim mieszkańcom ciekawą ofertę rozrywki i rekreacji. Chętnych na tę atrakcję nie brakuje.

Pierwsze odczucia ze strzelnicy
Wejście na strzelnicę to dziwne uczucie: pozytywne podniecenie i trochę strachu. To, jakby czekać na przejazd kolejką górską. Ekscytacja miesza się z pewnym niepokojem. Czy strzelanie powoduje euforię? Jak szybko znikają zahamowania? Co zmienia pierwszy strzał? Te pytania z pewnością zadają sobie goście strzelnicy, którzy wybierają się tu po raz pierwszy.

Na strzelnicy trzeba się przygotować na hałas. Strzały są nieregularne, a łuski nabojów rozrzucone po podłodze. Większość ludzi zna tylko strzelanie wyłącznie z telewizji. Nie spotkają tu Johna McClane’a, gliniarza z filmu „Szklana pułapka”, który zawsze strzela jedną ręką czy zabójców jak w „Pulp Fiction”. Strzelnica to nie scena filmowa. Goście strzelnicy są mocno skoncentrowani na celu, jakim jest oddanie celnego strzału. Z pewnością żaden z nich nie będzie strzelał jedną ręką.

Dla początkujących zalecane są lżejsze modele broni. Mając ją pierwszy raz w swoich rękach można czuć się niepewnie. Trzeba się do niej przyzwyczaić. Instruktor stojący za nami udziela nam instruktarzu. On doskonale wie, jaka pozycja jest najlepsza do oddania strzału, jak celować, jak przygotować broń. Przekaże nam te wiedzę, a potem będzie obserwował, jak wykorzystujemy ją w praktyce. Praktyka to słowo klucz na strzelnicy. Ona rzeczywiście czyni tutaj mistrzów, którzy bez problemu trafiają w sam środek tarczy. Musimy nastawić się na dziesiątki oddanych strzałów i tych samych, powtarzalnych czynności. Możemy liczyć na to, że z każdym strzałem będziemy coraz bardziej precyzyjni i oswojeni z bronią.

Źródło: https://www.shootingcracow.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *