www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Aranżacja wnętrz i ogrodów

Podłoga do przedpokoju

Przedpokój to wbrew pozorom niezwykle ważny element mieszkania, który już na samym początku jest nam w stanie wiele o nim powiedzieć. Warto więc zadbać o to, aby był elegancki i witał gości komfortem oraz funkcjonalnością. Jednym z jego najważniejszych elementów jest podłoga, która podobnie jak w innych pomieszczeniach, może być różnorodna. Jaką więc najlepiej zastosować w holu?

Przy wyborze podłoża, koniecznie trzeba pamiętać, że powinno być ono przede wszystkim wytrzymałe i niepodatne na wilgoć oraz piasek, który często jest wnoszony przez domowników. Wydaje się więc, że najlepszą opcją jest zaopatrzenie się w płytki ceramiczne. Gres i terakota nie dość, że bardzo ładnie wyglądają, to jeszcze są twarde i nie tak bardzo podatne na zarysowania, jak np. drewno. W sklepach znaleźć można wiele wzorów i barw – jeżeli posiadamy mały hol, to warto postawić na kolory jasne, tak jak w przypadku ścian. Bardzo dużą popularnością cieszy się również linoleum, które wydaje się być stworzone specjalnie pod kątem podłoża w przedpokoju. Jest to materiał wytrzymały i zupełnie niepodatny na wilgoć oraz wodę.
Oczywiście to nie jedyne opcje, bo nikt nie zabrania nam wyboru kamienia czy drewna. W tym pierwszy przypadku najlepiej postawić na granit, który jest dosyć łatwy w pielęgnacji i nie ulega szybkiemu uszkodzeniu. Jeżeli w naszym domu nie mieszka wielu domowników i podłoga w holu nie jest często eksploatowana, można nawet zaryzykować położenie dębowego parkietu. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, by regularnie go pielęgnować, by zachował swój wygląd przez długi czas. Wybór jest więc bardzo rozległy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *