www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Ogólne

Rodzaje lamp zewnętrznych

Bardzo często właściciele domów jednorodzinnych poświęcają wiele czasu na pielęgnację przydomowego ogródka. Nic dziwnego, w końcu własny zielony azyl to miejsce relaksu i wytchnienia od codzienności. Tym bardziej chcemy korzystać z niego letnimi wieczorami. Aby to robić potrzebne jest odpowiednie oświetlenia ogrodu. Rynek oferuje właściwie nieograniczony wybór sposobów oświetlenia ogrodu. Lampy zewnętrzne dzielą się jednak na kilka podstawowych grup, które ułatwiają wybór.

Przed dokonaniem wyboru należy zastanowić się nad potrzebami oraz nad pożądanym efektem. W końcu światło będzie budowało cały nastrój ogrodu po zmierzchu. Najlepiej zacząć od funkcji. Otóż jeśli w ogrodzie znajduje się altana lub droga należy zapewnić tam światło o większym natężeniu po to, aby móc np. zorganizować przyjemną posiadówkę dla najbliższych. Mocniejsze oświetlenie przyda się w domach osób, które uwielbiają oddawać się lekturze na świeżym powietrzu. Przy pięknych krzewach czy rzeźbie wystarczy delikatne, nastrojowe światło, które wydobędzie ich urok. Widoczność będzie zapewniona a nastrój pozwoli na pełny relaks.

Kinkiety
Kinkiety
Oświetlenie tego typu bardzo często możemy znaleźć na fasadzie domu od strony ogrodu, na murze otaczającym ogród, czy na żywopłocie. Oznacza to, że tego rodzaju Lampy zewnętrzne są jednym z bardziej popularnych rozwiązań w naszych ogrodach. Nie licząc doświetlenia samej przestrzeni na zewnątrz, artykuły te pozwalają na uwydatnienie piękna bryły budynku lub drzewa. Warto dodać, że dzięki montażowi na murach, kinkiety pozwalają na łatwe ukrycie okablowania.

Latarnie
Zamiast podwieszanej latarenki można zdecydować się na najprawdziwszą latarnię. Takie rozwiązanie sprawdzi się wyjątkowo dobrze w dużych ogrodach, gdzie oświetlenie długich alejek będzie wymagało podniesienia źródła światła. Efekt jest naprawdę niesamowity, a nasz ogród będzie przypominał prawdziwy park. Możemy zdecydować się np. na piękny, klasyczny projekt latarni metalowej, przywołującej retro atmosferę przedwojennego parku albo bardziej nowoczesne i ekstrawaganckie modele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *