www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Aranżacja wnętrz i ogrodów

Schody kręcone czy proste?

W dzisiejszych czasach schody znajdujące się we wnętrzu domu pełnią rolę nie tylko funkcjonalną, ale również estetyczną. Ich wybór jest niezwykle ważny dla wyglądu wnętrza, a poza materiałem z jakiego mają być wykonane, należy rozpatrzyć także kwestię kształtu. Najpopularniejsze są oczywiście schody proste, które jednak często zastępowane są tymi krętymi. Które wybrać?

Odpowiedź na to pytanie, jak zresztą na większość związanych z aranżacją wnętrz, nie jest jednoznaczna. A to dlatego, że zarówno schody proste jak i kręcone posiadają wiele zalet, ale również mają wady. Zacznijmy od tych teoretycznie mniej wymyślnych, czyli prostych, zwanych również modułowymi. Najbardziej pasują one do dużych wnętrz, a ich największą zaletą jest oczywiście prostota, która jednak może być niezwykle efektowna. Dodatkowo myśląc o tych schodach, mamy przed oczami tzw. formę jednobiegową, czyli w kształcie litery „I”. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby koniec schodów zawijał się w którąś ze stron, co daje bardzo ciekawy i wymyślny efekt.
Jednak nie wszystkie domy dwukondygnacyjne mogą być wyposażone w proste schody. Jeżeli bowiem mamy do czynienia z mniejszym wnętrzem, jedyną alternatywą mogą być te kręte, które zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Wynika z tego ich węższa i bardziej „ściśnięta” struktura oraz, bardzo często, mniejsze stopnie, które mogą przybierać różne kształty. Wchodzenie po takich schodach jest trudniejsze i może sprawić więcej kłopotów szczególnie osobom starszym. Eksperci polecają więc schody proste, a jeżeli już nie mamy innej możliwości – kręte, które także mogą być wspaniałą ozdobą wnętrza. O ile oczywiście są ładnie i dokładnie wykonane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *