Szybkie przelewy internetowe

​Szybkie przelewy internetowe to najczęściej wybierany sposób płacenia za towary w sklepach internetowych i popularnych serwisach aukcyjnych. Czym są przelewy online i co sprawiło, że zyskały aż tak dużą popularność na całym świecie?

Korzystając z oferty sklepów internetowych chcemy przede wszystkim zaoszczędzić czas poświęcany na zakupy. Duża oszczędność – zarówno czasu, jak i pieniędzy (ceny w klepach on-line są zwykle korzystniejsze, niż w sklepach stacjonarnych) – sprawia, że bardzo chętnie kupujemy w Internecie. Najwygodniejszą formą zapłaty są tak zwane przelewy online. Przelewy online są znane również jako płatności elektroniczne oraz płatności Pay-By-Link.

Najszerszy dostęp do szybkich przelewów elektronicznych w Polsce oferuje system Dotpay. Wśród usług oferowanych przez Dotpay znajdują się zarówno błyskawiczne i w pełni automatyczne przelewy online, jak również e-przelewy działające na zasadzie półautomatycznej. 

Płatności elektroniczne są w zasadzie jednym z typów przelewów internetowych. Transakcje Pay-By-Link odbywają się dzięki bezpośredniej integracji procesu dokonywania płatności z wewnętrznym systemem bankowym. To nowoczesne i niezwykle wygodne rozwiązanie pozwala na znaczną oszczędność czasu w stosunku do tradycyjnych przelewów. Jak to możliwe?

Aby móc zrealizować tradycyjny przelew bankowy konieczne jest ręczne wpisanie danych do formularza zlecenia. Podczas wpisywania łatwo o pomyłkę – zwłaszcza w trakcie wpisywania numeru konta, na który mają trafić pieniądze. Wpisywanie, weryfikacja, sprawdzanie – wszystkie te czynności dość długo trwają. Po zleceniu transakcji musi upłynąć pewien czas, by pieniądze pojawiły się na koncie odbiorcy. W przypadku zakupów w sklepach internetowych znacznie wydłuża to czas oczekiwania na zrealizowanie zamówienia. Właściciele sklepów on-line wysyłają towar dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na swoim koncie. Niezależnie od tego, czy wykonamy samodzielnie przelew z naszego konta bankowego, czy zlecimy operację w oddziale – tak czy inaczej trzeba będzie trochę poczekać na zaksięgowanie wpłaty po stronie odbiorcy. Natomiast w przypadku przelewów Pay-By-Link pieniądze błyskawicznie docierają na konto sprzedawcy, co przyspiesza realizację zamówienia. 

Inaczej jest w przypadku systemu Paypal. Ten rodzaj płatności odbywa się w sposób całkowicie zautomatyzowany. Dzięki integracji systemu z systemami bankowymi, dane w formularzu są uzupełniane automatycznie. Nie tracimy więc czasu na żmudne wklepywanie kolejnych cyfr numeru konta, nie musimy też tracić czasu na weryfikację – dzięki automatycznemu pobieraniu naszych danych bezpośrednio z konta bankowego nie ma mowy o pomyłce. Edycja wprowadzanych danych jest zablokowana, dzięki czemu mamy pewność, że nic przypadkiem nie wciśniemy ani nie usuniemy. 

E-transfer jest obsługiwany przez największe banki, z których korzystają klienci w Polsce i za granicą. Szybkie przelewy Pay-By-Link są realizowane między innymi przez: mBank, Bank Millenium, Santander Consumer Bank (dawny BZ WBK),PEKAO, Raiffeisen Polbank, Citi Handlowy, ING, Alior Bank, IDEA Bank czy Getin Bank. Dotpay umożliwia korzystanie z szybkiej bankowości elektronicznej również klientom banków, które nie mają w swojej ofercie płatności w systemie Pay-By-Link. Wykonywanie przelewów jest dla nich możliwe dzięki usłudze e-przelew. Z e-przelewów mogą obecnie korzystać klienci korporacyjni Banku ING, klienci korporacyjni banku Millenium, klienci banku Credit Agricole, klienci banku BNP Paribas oraz klienci banku BGŻ.

Zobacz również

Kontakt

Poradnik na temat bezpiecznych i szybkich płatności podczas zakupow w Internecie.