www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Ogólne

Wszystko o żelkach

Cóż, nie tylko dzieci kochają żelki, tak naprawdę wszyscy uwielbiamy ich smak! Do grona wielkich wielbicieli tych miękkich smakołyków należy też wielu dorosłych. Żelki kuszą nas różnymi smakami, ale to ich kolory i kształty są dla nas największą frajdą. Co warto wiedzieć o żelkach?

Wszystkim fanom najróżniejszych w kształcie żelek wyjaśniamy, z czego są zrobione te popularne łakocie oraz opisujemy ich rozmaite formy, które możemy znaleźć na https://www.kuri.com.pl/zelki,c1.html.

Z czego zrobione są żelki?
Do produkcji smakowitych żelek powszechnie wykorzystuje się specjalną mieszaninę cukru, glukozy, skrobi, barwników, aromatów, kwasu cytrynowego oraz żelatyny. Jednak firmy produkujące te słodycze wychodzą naprzeciw wymaganiom współczesnym konsumentom. Wszystko to sprawia, że obecnie powstają żelki, które mają składniki odpowiadające np. wymogom dietetycznym różnych grup wyznaniowych bądź wegetarian. Wszystko po to, aby każdy mógł cieszyć się tym wspaniałym smakiem! Co do samego procesu powstania słodyczy takich jak żelki Fini, to z wymienionych wyżej składników gotuje się płynną masę, którą następnie wlewana jest do specjalnych foremek, które potem stygną przez dzień i następnie są pakowane i gotowe do skonsumowania.

Różne kształty żelków
Dzisiaj oprócz klasycznych misiów mamy dostępny szereg różnych rodzajów żelków – od smerfów, butelek z colą, wisienek, truskawek, wężów czy hamburgerów. Tak naprawdę dosłownie wszystko zależy od pomysłodawcy, który może wymyślić dowolny kształt. To bardzo proste, ponieważ proces tworzenia żelka polega na tym, że odręczny rysunek projektanta jest następnie skanowany do komputera, gdzie program graficzny stworzy jego trójwymiarowy obraz. Dane z rysunku zostają następnie przekazane do specjalnej maszyny, która wycina gipsowy model, z którego można zrobić niezliczoną ilość stempli. To właśnie z tych stempli robi się później tace z formami do żelków, na bazie których można zacząć produkcję fantastycznych i smakowitych kształtów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *