www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Aranżacja wnętrz i ogrodów

Zestawy kolorów

Dobranie kolorów do pomieszczeń w mieszkaniu jest niezwykle istotne i nie może być bagatelizowane. Wszak wpływa nie tylko na wystrój i komfort mieszkania, ale również na samopoczucie domowników. Istnieją zestawy kolorów polecane przez ekspertów aranżacji wnętrz, z którymi warto się zapoznać, aby nasze pokoje prezentowały się znakomicie i by czas w nich spędzany był prawdziwą przyjemnością.
Oczywiście podczas doboru kolorów, w pierwszej kolejności powinny liczyć się gusta i preferencje domowników, ale czasami brakuje odpowiedniego pomysłu. Warto więc zapoznać się z gotowymi modelami doboru barw w poszczególnych pomieszczeniach, wśród których wielką popularnością cieszy się dzisiaj połączenie barw do koloru mebli. Szczególnie w salonie, gdzie tak naprawdę nie ma sztywno ustalonych schematów.

Sypialnia z kolei musi kojarzyć się wszystkim z relaksem, więc pasują tutaj jasne i stonowane barwy. Podobnie jest w przypadku pokojów dziecięcych – tutaj najlepiej nadają się kolory jasne, ale nieco bardziej urozmaicone, żywe i kontrastujące ze sobą, aby zachęcały młodsze pokolenie do aktywności. Łazienka z kolei jest specyficznym pomieszczeniem, gdzie możemy wykazać się kreatywnością i stosować kolory świeże – najczęściej używa się jasnych, stonowanych barw.
Do kuchni najbardziej pasują błękity oraz biel, zaś w przedpokoju doskonale sprawdza się jaskrawość. Coraz bardziej modne są natomiast czerń oraz brąz, które stosować można (oczywiście w granicach rozsądku) w salonie lub łazience. Nowoczesność kojarzy się natomiast z bielą, zarówno jeśli chodzi o kolory ścian w różnego rodzaju pomieszczeniach, jak i mebli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *