www.dymekstudio.pl

jak urządzić swoje miejsce na ziemi?

Ogólne

Zorganizuj przestrzeń w swoim warsztacie

Dobrze zorganizowany warsztat potrafi uczynić pracę łatwiejszą, szybszą i bardziej efektywną. Odpowiednia organizacja tego miejsca pozwala również zaoszczędzić miejsce. Dlatego warto zadbać o pewne elementy wyposażenia warsztatu, które porządkują przestrzeń. W sklepie mateomarket.pl znajdziemy szeroki wybór skrzynek na narzędzia, stołów roboczych, szafek i wózków warsztatowych. O czym warto pomyśleć urządzając warsztat?

Specjalne ścianki na narzędzia
Trudno znaleźć konkretny przedmiot wśród narzędzi składowanych chaotycznie w jednym nawet miejscu. Zazwyczaj okazuje się, że narzędzie, którego najbardziej potrzebujemy znajduje się na samym spodzie stosu albo w ogóle nie możemy go znaleźć. Dlatego doskonałym pomysłem jest zainwestowanie w ściankę narzędziową. Tego rodzaju rozwiązanie fantastycznie organizuje nasze narzędzia. Posiada formę tablicy, wykonanej z drewna, metalu lub plastiku, na której umieszczone są rozmaite haczyki, uchwyty i łapki. Z łatwością zamontujemy ją na ścianie. Najlepszym wyjściem jest umieszczenie je nad stołem warsztatowym, aby mieć pod ręką wszelkie potrzebne narzędzia. Jej największą zaletą jest fakt, że wszystkie przedmioty znajdują się na widoku.

Regały i półki
W przypadku większej ilości miejsca, możemy wybrać odpowiedni regał. Warto zaopatrzyć się w specjalne regały warsztatowe, które będą bardziej praktyczne i funkcjonalne, niż stary mebel wykorzystany do tego celu. Regał oferuje łatwy dostęp do wszystkich narzędzi, a jednocześnie umożliwia ich posegregowanie np. według rodzajów. Równie pożytecznym elementem wyposażenia warsztatu są półki. Regały i półki nie są drogie, a pozwalają na zachowanie porządku w warsztacie.

Szafki narzędziowe
Osoby, które posiadają więcej narzędzi, niż tylko standardowy komplet, mogą pomyśleć o zakupie szafki lub specjalnego wózka narzędziowego. Wiele szafek posiada kółka są, zatem równie mobilne, jak wózki. Przykładem niezwykle funkcjonalnego wyposażenia warsztatu jest szafka narzędziowa Yato z całym zestawem narzędzi obejmującym aż 141 części. Szafka posiada 7 szuflad wyposażonych w prowadnice kulkowe oraz blat wykonany z antypoślizgowego materiału. Możemy, zatem wykorzystać powierzchnię blatu, jako miejsce robocze, zwłaszcza, że koła wyposażone są w hamulce, zapewniające stabilność szafki.

Źródło:
http://yato.com/products/4/YT-55291
https://mateomarket.pl/szafki-i-wozki-warsztatowe,c1325.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *